Kurumsal Web Site Çözümleri Url Yazılım
Hayat Kurtaran Bilgiler
: Anasayfa / Hayat Kurtaran Bilgiler
Hayat Kurtaran Bilgiler
E-Ticarete Başlamak İsteyenler İçin Yol Haritası
İnternetin yaygınlaşması, tüketici davranışlarını büyük ölçüde değiştirmiştir. Deloitte tarafından yapılan bir araştırma tüketicilerin büyük kısmının herhangi bir ürün veya hizmete ihtiyaç duyduklarında ilk olarak internete baktığını gösterir. Bu veri, e-ticaretin kârlı ve gelişen bir iş fikri olduğunu net şekilde ortaya koyar. Detaylı bir plan yaparak ürünlerinizi internet üzerinden satabilir ve markanızın geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
E-Ticarette Sunucu Kiralama İle İlgili Tüm Bilmeniz Gerekenler
E-ticaret operasyonlarınızın hızlı ve sorunsuz ilerlemesi, satışlarınızı yaptığınız web sitesinin altyapı kalitesine bağlıdır. Sunucu, altyapının niteliğini belirleyen unsurların başında gelir. Müşterilerinize hızlı ve kaliteli bir alışveriş deneyimi sunmak için sunucu kiralama konusunda iyi bir seçim yapmanız gerekir. Hosting olarak da bilinen sunucular, web sitenize ait dosyaları ve yazılımları barındırır. Bu sistemin kaliteli olması, tüketicilere sunduğunuz fonksiyonların sorunsuz çalışmasının önünü açtığı gibi sitenizi yoğun bir trafiğe de hazır hâle getirir. Sizin için hazırladığımız bu yazıyı okuyarak sanal sunucu kiralama hizmetinde dikkat etmeniz gereken hususlar hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Dönüşüm Oranı Nedir, Nasıl Arttırılır?
Hedef kitle ve tüketicilerin firmayla olan deneyimi hakkında bilgi edinmek, marka başarısını artırmanın önemli yollarından biridir. Dönüşüm oranı ölçümleri, bu konuda detaylı veri toplamanıza yardımcı olur. E-ticaret ve sosyal medya araçlarını kullanarak kullanıcıların markanıza verdiği tepkiyi ölçebilir ve hedef kitleniz nezdinde nasıl bir yere sahip olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Sizin için hazırladığımız bu yazıyı okuyarak “Dönüşüm oranı nedir?” sorusuna kapsamlı bir yanıt bulabilirsiniz.
Trafik Analizinde Yeni ve Dönen Kullanıcı Oranı Nedir?
Google Analytics hesabınız üzerinde, “Kitle” sekmesine gelerek “Genel Bakış” bölümüne geldiğinizde bu metriği gözlemleyebilirsiniz. Detaylı bir araştırma yapmak içinse yine “Kitle” sekmesine tıkladığınızda açılan menü üzerinden “Yeni ve Geri Dönen Kullanıcılar” bölümünü seçerek, bu metrikle ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Trafik analizi geri dönen kullanıcı oranı, web sitenizi ilk defa veya birden çok kez ziyaret eden tüketicilerin miktarını gösterir. Örneğin; belli bir periyotta e-ticaret sitenize gelen trafiğin %30’u daha önce mağazanızı inceleyen veya alışveriş yapan kişilerden oluşuyorsa tüketici sadakati konusunda yüksek bir başarı elde ettiğinizi düşünebilirsiniz. Geri kalan %70 siteniz ilk kez ziyaret eden kişilerin oranıdır.
Yan Marka İçin Yeni Web Sitesi Açmak Gerekir mi?
Ana e-ticaret şirketinizin yanı sıra, farklı ürün satışları yapmak ya da pazarda farklı bir rakip firma algısı yaratmak için yan marka kurabilirsiniz. Tabii ki yan marka kurduğunuzda, akla gelen sorulardan biri bu marka için yeni bir web sitesi açmak gerekiyor mu oluyor. Yan markanızın asıl odağı ve amacı bu sorunun cevabında önemli bir rol oynuyor. Bu nedenle de bu sorunun tek bir doğru yanıtı bulunmuyor. Peki hangi koşullar yan marka için web sitesi açmak gerekirken bu hangi durumlar için geçerli değildir?